« Je sais faire en français »

07. 04. 2023     sekce: Úspěchy žáků     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Francouzštináři ze Šromoťáku reprezentovali 31. března naši školu na 7. ročníku Festivalu « Je sais faire en français » v Českém Těšíně v  aule Gymnázia Josefa Božka. Tentokráte byla na pogramu pohádka « Le pêcheur et sa femme » (Rybář a jeho žena) v tomto obsazení:

• Le pêcheur (rybář): Klára Hendrychová
  • La femme de pêcheur (rybářova žena): Sofie Nella Machová
  • Le poisson (ryba): Valerie Kopřivová
  • La mer (moře): Elena Sobková, Alžběta Lapešová
  • Les gardes (strážci): Elena Nedělová, Anna Sýkorová
  • la musique (hudba): Štěpán Otruba

Vystoupení našich herců se setkalo s velkým ohlasem ze strany diváků. Žáci měli možnost shlédnout další představení realizovaná kolegy z českých i zahraničních gymnázií.

A to vše ve francouzském jazyce!

Celkem vystoupilo 86 účinkujících, kteří se v průběhu akce mohli posilnit různými druhy koláčů a zákusků, které připravili studenti a pořádající školy. Všichni vystupující obdrželi věcné ceny a diplom.

Bravo à toutes et à tous !